Останні новини

Психічне здоров’я та добробут

Психічне здоров’я є невід’ємною складовою загального здоров’я та добробуту кожної людини. Особливо важливо підтримувати його в складні часи, такі як війна. В цій статті ми надамо поради з підтримки психічного здоров’я, розкажемо, як справлятися зі стресом і тривогою під час війни, та опишемо техніки релаксації та медитації.

Поради з підтримки психічного здоров’я

 1. Регулярна фізична активність: займайтеся спортом або просто рухайтеся. Це може бути прогулянка, біг, йога або будь-який інший вид активності, який вам подобається. Фізична активність допомагає зменшити рівень стресу і покращує настрій.
 2. Збалансоване харчування: слідкуйте за тим, що ви їсте. Здорове харчування може вплинути на ваш настрій і рівень енергії. Включайте в раціон більше фруктів, овочів, білків і корисних жирів.
 3. Сон: забезпечуйте себе достатнім сном. Регулярний режим сну та достатня кількість годин відпочинку допомагають відновити організм і покращують психічний стан.
 4. Соціальні зв’язки: підтримуйте контакт із близькими людьми. Розмови та зустрічі з друзями та родичами можуть значно покращити ваш настрій і допомогти відчути підтримку.
 5. Професійна допомога: не соромтеся звертатися до психолога або психотерапевта. Професійна допомога може бути надзвичайно корисною в підтримці психічного здоров’я.

Як справлятися зі стресом і тривогою під час війни

 1. Обмеження новин: постійне споживання новин може підвищити рівень стресу і тривоги. Обмежуйте час, який ви витрачаєте на перегляд новин, і обирайте надійні джерела інформації.
 2. Підтримка рутини: намагайтеся зберігати щоденні звички та рутину, наскільки це можливо. Це допомагає створити відчуття стабільності та контролю.
 3. Розмови про почуття: висловлюйте свої емоції і почуття. Розмова з довіреною людиною або фахівцем може значно полегшити стан.
 4. Практика вдячності: відзначайте позитивні моменти у вашому житті, навіть якщо вони здаються незначними. Практика вдячності допомагає змінити фокус уваги на позитивні аспекти.
 5. Самодопомога: використовуйте різні техніки самодопомоги, такі як дихальні вправи, релаксація або медитація, щоб зменшити рівень стресу.

Техніки релаксації та медитації

 1. Дихальні вправи:
  • Глибоке дихання: вдихайте повільно і глибоко через ніс, затримайте дихання на кілька секунд, потім видихайте через рот. Повторюйте кілька разів.
  • Дихання за квадратом: вдихайте на 4 секунди, затримайте дихання на 4 секунди, видихайте на 4 секунди, і знову затримуйте дихання на 4 секунди. Повторюйте цикл.
 2. Прогресивна м’язова релаксація:
  • Починайте з м’язів ніг і поступово піднімайтеся до голови. Напружуйте кожну групу м’язів на 5-10 секунд, потім розслабляйте на 20-30 секунд.
 3. Медитація:
  • Сканування тіла: закрийте очі і зосередьтеся на кожній частині тіла по черзі, звертаючи увагу на відчуття і розслабляючи м’язи.
  • Медитація на увагу: сидіть у зручному положенні, закрийте очі і зосередьтеся на диханні. Коли думки відволікають, м’яко повертайте увагу до дихання.
 4. Візуалізація:
  • Уявіть собі спокійне місце, наприклад, пляж або ліс. Зосередьтеся на деталях цього місця і уявляйте, як ви відпочиваєте там.

Практикуючи ці методи, ви можете значно покращити свій психічний стан і зменшити рівень стресу та тривоги. Не забувайте, що підтримка психічного здоров’я вимагає регулярності та уваги, особливо в складні періоди життя.